3 Ay Ücretsiz Comodo SSL Sertifikası

Comodo Free SSL

Özellikle ödeme alma vb. konularda test işlemleri için genellikle bir SSL sertifikası gerekiyor. Comodo firması da 3 aylık bir ücretsiz SSL kampanyası başlatmış.

Kampanyadan yararlanmak için şu adrese gidebilirsiniz: https://www.comodo.com/landing/ssl-certificate/free-ssl/

TRY NOW butonuna tıkladığınızda aşağıdaki gibi bir sayfa sizi karşılayacak. Burada cpanel/plesk üzerinde oluşturduğunuz sertifanız için CSR kodunu girmeniz isteniyor.

Comodo Free SSL CSR

Bir sonraki adımda doğrulama için listeden bir mail adresi seçin ve mailinize gelen bağlantıya tıklayarak adımları takip edin.

Plesk panel kullanıyorsanız buradan; http://goo.gl/iaptIa

CPanel kullanıyorsanız da buradan; http://goo.gl/VRT152 nasıl yükleneceği konusunda yardım alabilirsiniz.

5 Yorum

 1. sercanaktay 12 Aralık 2015 / 01:07

  Sitemize faydası var mı ?

  • Serkan Ceylan 12 Aralık 2015 / 15:26

   Ödeme altyapısı kullanıyorsanız zaten zorunlu olarak almak durumundasınız. Onun haricinde bazı uzmanlar tarafından SEO konusunda yararlı olduğu da söyleniyor.

 2. Orhan Veli 15 Şubat 2016 / 20:33

  Serkan bey ücretsiz ama bu sertifikalar süresii dolunca ücretli almak gerekiyor. ssl.net.tr buradan ücretsiz rapid ssl sertifikası almıştım sitede hata görünce anladımki bitmiş süresi şimdi ücretli alayım en iyisi diyorum sanırım ücretsiz yok artık.

 3. Senturksun 08 Mart 2016 / 22:31

  Ben sırf bu seo konusundaki etkisi için Comodo SSL aldım, gözlemlediklerim ise;
  İnanın %0,1 bile etkisi yok. Kurumsal bir firma için çalışma yapmıştım ve farklı arkadaşlardan da destek aldım, ssl sertifikası tamamen işi dahada zorlaştırdı. Şimdi bir kere bulaşınca eskiye dönmekte artık olmuyor. Google son güncellemeleri ile 301 e çok iyi bakmıyor.

  Bunları düşünerek ssl alınız. E-ticarek yapanlar zaten mecburen kullancak ama diğer işlerde gereksiz.

  • yagizhankd 08 Mart 2017 / 10:27

   Hiç de gereksiz değil aksine Google sıralamanızda büyük bir ilerleme kaydettiriyor. İki sene önce basit bir ders notları blogu olarak kurduğum blogger tabanlı internet sitem SSL sertifikası kurulumu sonrasında ziyaretçi sayısı bakımından 6-7 kat artışı yakaladı. Elimde kalan ders notlarını yayınladığım küçük blogum “Sporla üreme” , “Tomurcuklanma” , “Karışımlar” gibi aramalarda ilk sırada yer almaya başladı.

Bir Cevap Yazın