DW Minion Teması İçin TR Dil Dosyaları

Daha önceki yazımda blog temasını değiştirdiğimden bahsetmiştim. Kullandığım DW Minion teması varsayılan olarak ingilizce geliyor ve farklı dil dosyası da bulunmuyor. Bu sebeple temayı kendiniz Türkçeleştirmek zorundasınız. Bunun için tema/languages klasörü içindeki en.po dosyasını Poedit vb. bir programla açarak çevirileri basit bir şekilde yapabilirsiniz. Ardından kaydederken de tr_TR.po ve tr_TR.mo olarak kaydetmeli ve aynı dizine bu dosyaları aktarmalısınız.

Ben bu şekilde bir yol izledim ve tema büyük oranda Türkçe oldu. Aşağıda dil dosyalarını paylaşıyorum. İsteyen indirip yalnızca dosyaları tema/languages dizinine atarak kullanabilir.

Devamını oku

Yeni Blog Teması

Günümüzde bloglar internetteki en büyük bilgi kaynaklarından. Öyle görünüyor ki bunların büyük bir kısmı da wordpress altyapısını kullanıyor. WordPress.com’un söylediğine göre internetteki sitelerin %23’lük kısmı tarafından bu altyapı tercih edilmekte. Elbette bunun birçok sebebi bulunuyor; Açık kaynaklı olması, kullanım kolaylığı, modüler yapısı ve SEO konusundaki başarısı bunlardan yalnızca birkaçı.

Devamını oku